7. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 246

7. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 246

7. Sınıf Matematik ders kitabının 246 sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve MEB Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 7. Sınıf Matematik ders kitabının 246 sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
7. Sınıf Matematik ders kitabının 246 sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Matematik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 246

Gökhan, Elif ve Gizem; kalınlıkları ve malzemeleri aynı, yarıçapları farklı olan aşağıdaki pizza dilimlerini yemişlerdir. Buna göre en fazla pizzayı kim yemiştir?

Yandaki ABCD karesinin bir kenarı 12 cm’dir. Buna göre boyalı alan kaç cm2 dir?

Şekilde KLMN dikdörtgeninin uzun kenarı 12 cm, kısa kenarı 4 cm’dir. Buna göre boyalı bölgenin alanı kaç cm2 dir?

5) Bir daire diliminin merkez açısı 2 katına çıkarılıp yarıçapı yarıya indirilirse bu daire diliminin alanında nasıl bir değişiklik olur?

Kalınlığı aynı olan iki lahmacunun çapları ve fiyatları yanda verilmiştir. Yüzey alanlarını fiyatlarıyla oranladığınızda lahmacunlardan hangisinin daha ucuza geldiğini bulunuz.

  • Cevap:

7. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 246 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.