5. Sınıf Matematik SDR Dikey Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 271

5. Sınıf Matematik SDR Dikey Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 271

5. Sınıf Matematik ders kitabının 271 sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve SDR Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 5. Sınıf Matematik ders kitabının 271 sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
5. Sınıf Matematik ders kitabının 271 sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

5. Sınıf Dikey Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 271 Cevabı

SORULAR

1) Aşağıda verilen dikdörtgenlerin alanlarını bulunuz

2) Bir kenar uzunluğu 8 m olan karenin alanıyla bir kenar uzunluğu 16 m olan dikdörtgenin alanları eşittir. Dikdörtgenin diğer kenar uzunluğu kaç metredir?
A) 10   B) 8   C) 6   D) 4

3) Yanda verilen dikdörtgenin alanını tahmin ediniz. Tahmin stratejinizi açıklayınız. Cetvel ile ölçüm yaparak alanını hesaplayınız. Tahmininiz ile gerçek alanı karşılaştırınız.
4) Kenar uzunlukları doğal sayı ve alanı 12 cm2 olan kaç farklı dikdörtgen oluşturulabilir?
A) 3   B) 4    C) 5    D) 6

5) Bir kenar uzunluğu 10 cm olan karenin alanı bir kenar uzunluğu 5 cm olan karenin alanının iki katı mıdır? Nedenini açıklayınız.

6) İçten dışa doğru sıralanmış karelerin bir kenar uzunluğu sırasıyla 1 cm, 2 cm, 3 cm ve 4 cm’dir. Mavi ve kırmızı bölgenin alanları toplamını bulunuz.

7) Dikdörtgen şeklindeki bir tablet bilgisayarın eni 20 cm ve ön yüzünün alanı 600 cm2dir. Bu tablet bilgisayarın boyu eninden kaç santimetre fazladır?

5. Sınıf Dikey Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 271 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.