8. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 98

8. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 98

8. Sınıf Matematik ders kitabının 98. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve MEB Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 8. Sınıf Matematik ders kitabının 98. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
8. Sınıf Matematik ders kitabının 98. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

8. Sınıf Matematik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 98

12. Beste’nin bir deneme sınavında Türkçe, matematik ve fen bilimleri derslerinden yaptığı netleri gösteren sütun grafiği yanda verilmiştir. Buna göre:
a) En fazla net yaptığı ders hangisidir?

b) Üç dersten toplam kaç net yapmıştır?

c) Fen bilimleri dersindeki net sayısı matematik dersindeki net sayısından kaç fazladır?

Grafik: Derslere Göre Net Sayısı Net Sayısı ▲ b ve c cinsinden bulunuz.

14.^49 V27-!-5-v/3 ‘ 7 işleminin sonucunu bulunuz.

15. ^2,25 -yjo,0004 –/0,01 işleminin sonucunu bulunuz.

16. Yanda, alanı 175 br2olan ABCD karesel bölgesinden alanı 48 br2 olan KCNL karesel bölgesi çıkarılıyor. Buna göre KB kenar uzunluğunun kaç birim olduğunu bulunuz.

17. Bir marangoz alanı 60 cm2 ve uzun kenarı kısa kenarının üç katı olan dikdörtgen şeklindeki bir suntayı uzun kenarının orta noktasından keserek iki eş parça elde ediyor. Parçalardan birinin çevresinin kaç santimetre olduğunu bulunuz.

18. Kısa kenarının uzunluğu /72 brve uzun kenarın uzunluğu 18^ brolan dikdörtgenin çevresi bir eşkenar üçgenin çevresine eşittir. Buna göre üçgenin bir kenar uzunluğunun kaç birim olduğunu bulunuz.

19.  işleminin sonucunu bulunuz.

20. Bir araştırmacının yapmış olduğu hava basıncı ölçümlerine ait grafik yanda verilmiştir. Bu grafiği çizgi grafiğine dönüştürünüz.

  • Cevap:

8. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 98 Cevabı

8. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 98 Cevapları


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.