8. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 72

8. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 72

8. Sınıf Matematik ders kitabının 72. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve MEB Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 8. Sınıf Matematik ders kitabının 72. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
8. Sınıf Matematik ders kitabının 72. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

8. Sınıf Matematik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 72

Bir kenar uzunluğu 2 5 cm ve alanı 80 cm2 olan üçgenin yüksekliğini bulunuz.

1. Aşağıdaki işlemleri yapınız.
a) 5 7 ⋅ 15 b) 10 20 ⋅2 5

2. Bir kenarının uzunluğu 72 cm ve bu kenara ait yüksekliği 18 cm olan paralelkenarın alanını bulunuz.

3. Bir kenar uzunluğu 24 br olan dikdörtgensel bölgenin alanı bir doğal sayıdır. Buna göre diğer kenar uzunluğunun alabileceği 3 farklı değer bulunuz.

4. Kenar uzunlukları 6 12 cm ve 5 3 cm olan dikdörtgen biçimindeki bir bahçe, alanı 3 cm2 olan eş karelere bölünecektir. Kaç eş kareye bölüneceğini bulunuz.

5. Bir çiftçi bahçesinden yaklaşık 80 18 kg fındık toplamıştır. Topladığı fındıkları fındık yağı yaptırmak için fabrikaya götürmüştür. Fabrika görevlisi 10 kg fındıktan 2 2 litre fındık yağı çıkarıldığını söylemiştir. 1 litre fındık yağının fiyatı 13 TL olduğuna göre çiftçinin kaç TL para kazanacağını bulunuz.

6. Aşağıdaki diyagramda sonuçları rasyonel sayı olan yolları takip ederek çıkışa ulaşınız. Çıkışta ulaştığınız kitabın yazarını bulunuz.

işleminin sonucu kaçtır?

  • Cevap:

8. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 72 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.