8. Sınıf Matematik Kök-e Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 146

8. Sınıf Matematik Kök-e Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 146

8. Sınıf Matematik ders kitabının 146. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve Kök-e Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 8. Sınıf Matematik ders kitabının 146. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
8. Sınıf Matematik ders kitabının 146. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

8. Sınıf Ekoyay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 146 Cevabı

SORULAR

1.A( 1, -1), B(0, -2), C(-3, -3), D(2, 3) ve E(4, 0)
noktalarını aşağıdaki koordinat düzleminde gösteriniz.

2. Aşağıdaki koordinat sisteminde verilen noktalara göre aşağıdaki ifadelerden doğru olanların başına “D”, yanlış olanların başına “Y” yazınız.

3. Aşağıdaki kareli kâğıtta verilen A noktasına karşılık gelen sıralı ikili (3, 2) ise B noktasına karşılık gelen sıralı ikiliyi bulunuz.

4. Üç köşesi A(-2, 0), B(1, 0) ve C(2, 4) noktaları üzerinde olan ABCD paralelkenarının D köşesi aşağıdakilerden hangisi olur?
A) (-1, 4) B) (-1, 3)
C) (-1, 2) D) (-2, 4)

5. Koordinat sisteminde A(-2, 2) ve B(4, 2) noktaları için [AB]’nın orta noktası aşağıdaki sıralı ikililerden hangisidir?
A) (1, 0) B) (0, 1)
C) (1, 2) D) (2, 1)

6. Koordinat sisteminde A(-1, 5) ve B(-1, -3) noktaları için |AB|’nu bulunuz.

7. Bir at, koordinat sisteminde (0,3) noktasına karşılık gelen bir kazığa uzunluğu bilinmeyen bir iple bağlanmıştır. At, ipi gergin bir şekildeyken kazık etrafında bir tam tur döndüğünde orijinden geçmektedir. Buna göre atın bir tam tur dönmesiyle oluşan çemberin uzunluğunu bulalım (n’yi 3 alalım).

8. Sınıf Ekoyay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 146 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.