8. Sınıf Matematik Kök-e Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 144

8. Sınıf Matematik Kök-e Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 144

8. Sınıf Matematik ders kitabının 144. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve Kök-e Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 8. Sınıf Matematik ders kitabının 144. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
8. Sınıf Matematik ders kitabının 144. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

8. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 8. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

8. Sınıf Matematik Kök-e Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 143

6. İki zar aynı anda atılıyor. Zarlardan birinin üste gelen yüzündeki nokta sayısının, diğerininkinden 2 fazla olması olasılığı aşağıda- kilerden hangisidir?

7. 1 ‘den 20’ye kadar olan sayılardan rastgele seçilen bir sayının 3’e tam bölünme olasılığı kaçtır?

8. “BURSA” kelimesinin harflerinin her biri eş özellikteki kartlara yazılarak kartlar bir torbaya atılıyor.Torbadan rastgele çekilen bir kartta “U” harfinin yazılı olma olasılığı kaçtır?

9. Aşağıdaki gerçek sayılardan kaç tanesi bir olasılık değeri belirtebilir?

10. Bir torbada eş özellikte 8 tane kırmızı, 6 tane siyah top vardır.Torbadan rastgele bir top çekildiğinde topun siyah olma olasılığı kaçtır?

11. Bir madenî para arka arkaya iki kez havaya atılıyor. Bir kez yazı gelme olasılığı kaçtır?

12. Aşağıdaki tabloda boş bırakılan yerleri tamamlayınız.

Bu cebirsel ifade için aşağıda verilenlerden hangisi yanlıştır?

14. ….. ifadesi aşağıdaki çarpımlardan hangisine eşittir?

15. Aşağıdaki çarpma işlemlerini yapınız.

  • Cevap:

8. Sınıf Kök-e Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 143 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.