7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 96

7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 96

7. Sınıf Matematik ders kitabının 96. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve Ekoyay Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 7. Sınıf Matematik ders kitabının 96. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
7. Sınıf Matematik ders kitabının 96. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 96  Cevabı

SORULAR

8. 36 kavanoz turşu, bu kavanozların 2/3 ’ü büyüklüğündeki kavanozlara doldurulacaktır. Bu iş için kaç kavanoz gerekmektedir?

9. Bahar ile babasının yaşlarının toplamı 70’tir. Bahar’ın yaşı, babasının yaşının 1/4 ’ü olduğuna göre babası kaç yaşındadır?

10. 1/3 ’ü su dolu olan bidonun içine 16 L daha su konulduğunda bidon doluyor Buna göre bidonun tamamı kaç litre su almaktadır?

11. Bir satıcı, bir top kurdelenin 1/4 ’ünü sattığında tüm kurdelenin orta noktasının 5 m kaydığını görüyor. Buna göre bir top kurdele satıştan önce kaç metreydi?

12. Bir imalathanede üretilen sucuklar tartılıyor. Bu sucuklar kuruduktan sonra tartıldığında kütlelerinin 1/8 ’i kadar azaldığı görülüyor. Buna göre,
a. Üretilen 320 kg sucuk kuruyunca kaç kilogram gelir?
b. 480 kg kuru sucuk, üretildiğinde kaç kilogramdır?

13. Bir marketteki zeytinin 5/16 ’sı satıldı. Bu zeytinin 18 kg’ı daha satılsaydı tüm zeytinin 3/8 ’i satılmış olacaktı. Marketteki zeytinin tamamı kaç kilogramdır?

14. İki yumak ipten birinin 1/5’i, diğerinin 1/6’sına eşittir. İki yumak ipin toplam uzunluğu 132 m olduğuna göre her birinin uzunluğu kaç metredir?

15. Her biri 8 L olan kırmızı, yeşil ve mavi boyalardan kırmızı boyanın  6 tam 1/2 L’si, yeşil boyanın 3 tam 3/4 L’si, mavi boyanın 5 tam 1/5 L’si kullanılıyor. Geriye toplam kaç litre boya kalır?

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 96 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.