7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 47

7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 47

7. Sınıf Matematik ders kitabının 47. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve Ekoyay Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 7. Sınıf Matematik ders kitabının 47. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
7. Sınıf Matematik ders kitabının 47. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

SORULAR

4. Şekilde verilen termometre +5°C’u gösterirken ani bir soğuma sonucunda sıcaklık 2 kez 3°C düşmüştür. Buna göre son sıcaklık kaç derece Celcius’tur?

5. Yeni çalıştırılan bir derin dondurucuda sıcaklık her saatte 6°C düşmektedir. Dondurucunun çalıştırıldığındaki sıcaklığı +3°C’tur. 4 saat sonra dondurucunun sıcaklığı kaç derece Celcius olur?
6. Mert, su seviyesinden 5 m yükseklikteki bir tramplenden 1 m yükseğe sıçrayıp 4 m derinlikteki havuzun yarısına kadar dalmıştır. Buna göre, Mert kaç metrelik bir atlama yapmıştır?
7. Ahmet Bey’in 600 TL borcu, 740 TL alacağı var. Ahmet Bey’in borcu 4 kat, alacağı 2 kat arttığında mali durumu ne olur?

8. Bir sünger avcısı denize 10 m dalarak buradaki süngerleri aldı. Başka bir yerdeki süngerleri almak için ilk dalışının yarısı kadar daha dalış yaptı. Sünger avcısının son dalışta bulunduğu yer, deniz seviyesinden kaç metre aşağıdadır?
9. İki tam sayının toplamı -35’tir. Toplananlardan biri +25 olduğuna göre diğer toplananın yarısı kaçtır?
10. Bir yarışmada doğru cevaplanan her soru 5 puan kazandırmakta, yanlış cevaplanan her soru 4 puan kaybettirmektedir. Bu yarışmada 4 doğru, 6 yanlış cevap veren bir yarışmacının aldığı puanı tam sayıyla ifade ediniz.
11. Yanda bir ailenin gelir ve giderlerinden bazılarının bir, bazılarının da iki aylık tutarları verilmiştir. Tablodaki verilere göre bu ailenin 2 ay sonunda gelir ve gider farkı kaç Türk lirası olur?

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 47 Cevabı

Sorunun Videolu Çözümü:


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.