7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 35

7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 35

7. Sınıf Matematik ders kitabının 35. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve Ekoyay Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 7. Sınıf Matematik ders kitabının 35. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
7. Sınıf Matematik ders kitabının 35. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 35 Cevapları Ekoyay Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 35

1. Bir buzulun 300 metresi deniz seviyesinin altında, 100 metresi ise deniz seviyesinin üstündedir. Buna göre bu buzulun yüksekliği kaç metredir?
A) 100 B) 200 C) 300 D) 400

2. Celal Bey’in fabrikasının yılın ilk beş ayındaki gelir ve giderleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.
Buna göre Celal Bey’in beş ayhk kâr-zarar durumunu bulunuz.

3. 50 soruluk bir sınavda öğrenciler, doğru cevapladıkları her bir soru için 2 puan, yanlış cevapladıkları her bir soru için ise -1 puan almaktadır.

4 soruyu boş bırakıp 8 soruyu yanlış cevaplayan bir öğrenci bu sınavdan kaç puan almıştır?
A) 62 B) 64 C) 68 D) 70

4. Meltem, haftalık harçlıklarından bir miktarını biriktirerek annesine Anneler Günü’nde hediye alacaktır. Meltem, haftada 25 TL yol ücreti, 30 TL de yemek ücreti vermektedir. Babası ise Melteme haftalık 95 TL harçlık vermektedir. 4 hafta sonunda Meltem, annesine alacağı hediye için en fazla kaç TL biriktirebilir?

5. İki basamaklı en büyük negatif tam sayı A ve iki basamaklı en küçük pozitif tam sayı B ise A – B değerini bulunuz.

6. Mehmet’in 1100 TL’si vardır. Serap’a 1000 TL borçlu olan Mehmet’in Sezginden de 450 TL alacağı vardır. Mehmet’in Serap’a olan borcunu ödemesi ve Sezginden de parasını alması durumunda kaç TL’si olur?

  • Cevap:

7. Sınıf Ekoyay Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 35 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.