7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 104

7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 104

7. Sınıf Matematik ders kitabının 104. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve Ekoyay Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 7. Sınıf Matematik ders kitabının 104. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
7. Sınıf Matematik ders kitabının 104. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 104

1. Yandaki dengede duran terazide her bir kütlenin kaç birim kütleyi gösterdiği şekillerin üzerinde yazmaktadır. Buna göre x kaç birim kütledir?

2. Aşağıdaki eşitliklerin bozulmaması için eşitliklerdeki sembollerin ve harflerin yerine gelmesi gereken sayıları noktalı yerlere yazınız.

3. Bir terazinin sol kefesinde eşit kütleli 3 armut, sağ kefesinde eşit kütleli 6 limon vardır. Bir armudun kütlesi, 3 limonun kütlesine eşittir.
Yandaki teraziyi armut veya limon kullanarak dengeye getirmek için ne yapılmalıdır?

4. Yandaki denge durumunda bulunan terazide 1 = 2 ’dir.
Terazinin sol kefesinden 2 tane kütle çıkarılıyor. Terazinin dengesinin bozulmaması için sağ kefeden hangi kütle ya da kütleler çıkarılmalıdır?

5. -5 = 11+2 eşitliğinin bozulmaması için yerine gelecek sayıyı bulunuz.

6. 5x + 2 • = 8 + 5x ifadesinde eşitliğin bozulmaması için yerine yazılabilecek sayıyı bulunuz.

7. +4 = 15-8 eşitliğinin bozulmaması için yerine yazılabilecek sayı kaçtır?

8. Yandaki dengede duran terazide her şeklin kütlesi, şeklin üzerindeki sayıya eşittir. Buna göre m’nin kaç birim olduğunu bulunuz.

  • Cevap:

7. Sınıf Ekoyay Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 104 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.