6. Sınıf Matematik Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 178

6. Sınıf Matematik Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 178

6. Sınıf Matematik ders kitabının 178. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve Öğün Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 6. Sınıf Matematik ders kitabının 178. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
6. Sınıf Matematik ders kitabının 178. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Matematik Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 178

• Miniatürk Parkı’nda, 122 mimari eserin orijinallerine göre 1/25 oranında küçültülmeleriyle yapılan maketlerinin yer aldığını biliyor muydunuz?

Aşağıdaki tabloda oran ifadeleri verilmiştir. Buna göre noktalı yerlere, verilen ifadelerin farklı gösterimlerini yazınız.

Hızlı okuma yarışı yapan Efe ile Ece’nin öğretmenleri, ikisinin de okuduğu kelimeleri saydı ve Efe’nin okuduğu kelime sayısının Ece’ninkilere oranının .. olduğunu söyledi. Buna göre yarışı kim kazanmıştır?

  • Cevap:

6. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 178 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.