6. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 102

6. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 102

6. Sınıf Matematik ders kitabının 102. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve MEB Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 6. Sınıf Matematik ders kitabının 102. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
6. Sınıf Matematik ders kitabının 102. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 102 Cevabı (2. Kitap)

SORULAR

Yeşim, proje ödevi olarak hazırladığı yol maketinde yolun kenarını birbirine eş parçalara ayırıp her bir noktayı yukarıdaki gibi bir tam sayı ile eşleştiriyor. Yol G ile D noktasında son bulmaktadır. Buna göre Yeşim K ve L araçlarını aynı anda, birbirine zıt yönde ve aynı sabit hızla hareket ettirirse:

a) Araçlar, hangi noktalarda başlangıç noktasından 3 br uzaklıkta olur?

b) K ve L araçlarının aynı anda başlangıç noktasına eşit uzaklıkta oldukları noktaları eşlerseniz hangi nokta açıkta kalır?

  • Cevap:

6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 102 Cevabı (1. Kitap)

SORULAR

Litresi 5,6 lira olan benzinden 4 litre alan Emine Hanım’ın kaç lira ödeyeceğini bulunuz.

Okul alışverişi için kırtasiyeye giden Begüm,tanesi 2,7 lira olan defterlerden 5 tane almıştır.Begüm’ün kaç lira ödeyeceğini bulunuz.


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.