4. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 97

4. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 97

4. Sınıf Matematik ders kitabının 97. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve MEB Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 4. Sınıf Matematik ders kitabının 97. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
4. Sınıf Matematik ders kitabının 97. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Matematik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 97

5.Bir pastane sahibi, bir tepsi böreği 11 TL’ye mâl edip 18 TL’ye satmaktadır, Günde 5 tepsi börek satan pastane sahibi, bir haftada kaç TL kâr eder?

6.Osman Bey, 92 TL’den aldığı montu mağazasında 119 TL’ye satıyor. Osman Bey, içlerinde 24 adet mont bulunan kolilerden 5 tane aldığına göre tüm montları satarsa kaç lira kâr etmiş olacaktır?

7.Saatte 98 km yol alabilen bir araba ile saatte 85 km yol alabilen bir motosiklet aynı anda, aynı noktadan,farklı yönlere doğru ilerliyor. 4 saatin sonunda araba ile motosiklet arasında oluşan mesafe kaç km olacaktır?

8.Yandaki verilere uygun bir problem kurunuz.

  • Cevap:

4. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 97 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.