4. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 96

4. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 96

4. Sınıf Matematik ders kitabının 96. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve MEB Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 4. Sınıf Matematik ders kitabının 96. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
4. Sınıf Matematik ders kitabının 96. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Matematik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 96

1.Bir inek, günde yaklaşık 12 litre süt vermektedir. Sütün litresini 3 liradan satan Yılmaz ailesinin 8 ineği vardır, Yılmaz ailesinin bir ayda süt satışından elde ettiği gelir kaç TL’dir?

2.Bir tavşan her zıplamada 34 cm, bir kurbağa her zıplamada 18 cm yol gidebiliyor, İkisi aynı noktadan aynı yöne zıplamaya başlarsa 8, zıplamada aralarındaki mesafe kaç cm olur?

3.MATEMATİK” kelimesindeki hece sayısı ile “GEOMETRİ” kelimesindeki harf sayısının çarpımı kaçtır?

4.Bu ay eve gelen su faturası 38 TL, elektrik faturası ise su faturasının 3 katından 34 TL eksiktir. Bu iki fatura için kaç lira ödeme yapmalıyız?

  • Cevap:

4. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 96 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.