4. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 93

4. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 93

4. Sınıf Matematik ders kitabının 93. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve MEB Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 4. Sınıf Matematik ders kitabının 93. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
4. Sınıf Matematik ders kitabının 93. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Matematik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 93

1.Aşağıdaki çarpma işlemlerinin sonuçlarını tahmin ediniz, Çarpımlara karşılık gelen harfi tablodaki doğru gere gazınız, Böglece düngadaki ilk kalorifer tesisatının döşendiği, Anadolu’da bulunan tarihi yapının adı ortağa çıkacaktır,

2.Aşağıdaki çarpma işlemlerinde önce çarpımı tahmin ediniz, Daha sonra işlemi yapınız, İşlem sonucu ile tahmini sonuç arasındaki farkı bulunuz,

3.Bir müzede haftada 73 tam bilet tam biletlerin 3 katı kadar da öğrenci bileti kesilmiştir, Müzede bir haftada kaç bilet kesildiğini tahmin ediniz, Daha sonra işlem yapınız, İşlem sonucu ile tahmini sonuç arasındaki farkı bulunuz.

  • Cevap:

4. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 93 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.