4. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 78

4. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 78

4. Sınıf Matematik ders kitabının 78. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve MEB Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 4. Sınıf Matematik ders kitabının 78. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
4. Sınıf Matematik ders kitabının 78. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Matematik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 78

13.Okul aile birliği toplantısına 314 erkek veli, 492 kadın veli gelmiştir. Toplantıya katılan veli sayısı, seçeneklerden hangisinde en yakın yüzlüğe yuvarlanmıştır?

14.Yanda verilen çıkarma işlemi, sayılar en yakın onluğa yuvarlanarak yapıldığında sonuç kaç olur?

15.Küresel ısınmaya dikkat çekmek amacıyla yapılan koşuda, Meltem 1447 metre koşmuştur. İlker, Meltemin koştuğundan 389 metre daha az koşmuştur. Ayhan ise Meltem ve İlker’in toplam koştukları yol kadar koştuğuna göre Ayhan kaç metre yol koşmuştur?

16.Bir giyim firması, ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere 452 adet kazak, 648 adet pantolon, 322 adet gömlek hazırlamıştır. Kazak, gömlek ve pantolon sayılarının toplamının 506 eksiği kadar da mont paketlenmiştir. Verilenlere göre kaç mont paketlenmiştir?

17.Yandaki tabloda verilen rakamları kullanarak oluşturulacak 4 basamaklı en büyük doğal sayı ile 4 basamaklı en küçük doğal sayının farkı kaçtır?

18.Bir mobilya mağazasında 3247 adet ürün bulunmaktadır. Aşağıdaki tabloda listelenen ürünler satıldığına göre mağazada ne kadar ürün kalmıştır?

  • Cevap:

4. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 78 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.