4. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 71

4. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 71

4. Sınıf Matematik ders kitabının 71. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve MEB Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 4. Sınıf Matematik ders kitabının 71. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
4. Sınıf Matematik ders kitabının 71. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Matematik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 71

M renkli karton, resim, kâğıt, makas, yapıştırıcı, kalem
Yapılışı:
1. Renkli kartonu küçük defter boyutunda, dikdörtgen şeklinde kesiniz.
2. Kesilen kartonları ikiye katlayınız.
3. İkiye katladığınız kartonun içine kâğıt yapıştırınız.
4. Kâğıda beş tane çıkarma problemi yazınız.
5. Prob lemleri görseller yapıştırarak veya çizerek zenginleştirebilirsiniz.
6. Tüm işlemleri tamamlandıktan sonra “ Problemler Kitabım” isimli çalışmanızı sınıftaki arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

1.Atatürk ilkokulu öğrencileri “Kitaplarımı Paylaşıyorum” kampanyası ile topladıkları kitapları ihtiyacı olan köy okullarına göndereceklerdir, Kampanya sonunda 2450 adet kitap toplanmıştır, Kitapların 745 tanesi Haydarlı İlkokuluna, 466 tanesi ise Akalan İlkokuluna gönderildiğine göre geriye kaç adet kitap kalmıştır?

2.Hakan, Haşan ve Hilal aileleriyle birlikte yaptıkları Ramazan Bayramı ziyaretlerinde topladıkları şekerleri saymışlardır, Hakan 147 tane, Haşan 128 tane şeker toplamıştır, Hilal ise Hakan ve Hasan’ın topladığı toplam şeker miktarının 76 eksiği kadar şeker toplamıştır, Hilal’in topladığı şeker miktarı kaçtır?

  • Cevap:

4. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 71 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.