4. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 63

4. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 63

4. Sınıf Matematik ders kitabının 63. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve MEB Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 4. Sınıf Matematik ders kitabının 63. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
4. Sınıf Matematik ders kitabının 63. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Matematik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 63

4.Yandaki tabloda bir tekstil firmasının yurt içi ve yurt dışında sattığı nevresim ve çarşaf sayıları verilmiştir.Firmanın yurt içi ve yurt dışında sattığı toplam  nevresim ve çarşaf sayısı kaçtır?

5.Koşu yarışına hazırlanan Doğan, üç günlük bir antrenman planı oluşturmuşlardır. İlk gün 2500 m, ikinci gün 3000 m, üçüncü gün 3500 m koşmuştur. Doğan, antrenmanda toplam kaç metre koşmuştur?

6.Kumbaramda 1 TL ve 50 kuruşlar var. Kumbaramda 3 tane bozuk para aldığımda elime kaç lira geçmiş olabilir? Olabilecek sonuçlar liste halinde yazarak gösteriniz. Daha sonra bu durumu sınıf ortamında canlandırınız.

7.Nalan, dört basamaklı en küçük çift doğal sayıyı söylüyor. Aykut ise üç basamaklı, rakamları birbirinden farklı en küçük tek sayıyı, Nalan’ın söylediği sayıya eklemek istiyor. Aykut’un yapması gereken işlemi yaparak sonucu bulunuz.

8.Tabloda bir okulun yazın açacağı yetenek kursları ve kurslara katılacak öğrenci sayıları verilmiştir. Bu verilerden yola çıkarak toplama işlemi kullanacağınız bir problem kurunuz ve problemi çözünüz.

  • Cevap:

4. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 63 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.