4. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 59

4. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 59

4. Sınıf Matematik ders kitabının 59. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve MEB Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 4. Sınıf Matematik ders kitabının 59. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
4. Sınıf Matematik ders kitabının 59. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Matematik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 59

4.Esin, kırtasiyeden 875 kuruşa pastel boya setini, 300 kuruşa da kuru boya setini almıştır, Esin’in kırtasiyeye kaç lira ödeyeceğini zihinden bulunuz, Sonucu ve izlediğiniz yolu aşağıya yazınız,

5.Bir eğlence parkında cumartesi günü 375, pazar günü 600 bilet satılmıştır, Hafta sonu boyunca parkta satılan bilet sayısını zihinden bulunuz. Sonucu ve izlediğiniz yolu aşağıya yazınız.

Aşağıda verilen işlemleri yapınız, İşlem sonucu ile eşleşen harfleri aşağıda verilen kutulara yerleştirerek şifrelenen ifadeyi bulunuz.

  • Cevap:

4. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 59 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.