4. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 38

4. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 38

4. Sınıf Matematik ders kitabının 38. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve MEB Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 4. Sınıf Matematik ders kitabının 38. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
4. Sınıf Matematik ders kitabının 38. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Matematik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 38

6.Cemil, elindeki kibritlerle aşağıdaki gibi şekiller oluşturuyor. Cemil’in 1 sayısına karşılık gelen şekli oluşturmak için dört, 2 sayısına karşılık gelen şekli oluşturmak için yedi, 3 sayısına karşılık gelen şekli oluşturmak için on kibrite ihtiyacı vardır, Cemil, örüntünün her bir şeklini oluşturmak için her defasında aynı kuralı kullanıyor,

7.Aşağıda verilen örüntüyü tamamlayınız.

Aşağıdaki resimde örüntü 1 – 4 – 7 – …. şeklinde devam etmektedir. Örüntüyü takip ederek resmi tamamlayınız. Tamamladığınız resmi boyayınız.

  • Cevap:


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.