4. Sınıf Matematik Ata Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 178

4. Sınıf Matematik Ata Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 178

4. Sınıf Matematik ders kitabının 178. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve Ata Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 4. Sınıf Matematik ders kitabının 178. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
4. Sınıf Matematik ders kitabının 178. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 178 Cevabı

SORULAR

1. Bir otopark görevlisi, otoparka gelen araçların renklerini kullanarak yandaki çetele tablosunu oluşturdu. Çetele tablosundaki verileri sıklık tablosunda ve şekil grafiğinde gösteriniz. (Çözümü defterinize yapınız.)

2. Doğan’ın oyuncaklarının türleri ve sayıları, yandaki sıklık tablosunda belirtilmiştir. Sıklık tablosuna göre Doğan’ın toplam kaç oyuncağı vardır? (Çözümü defterinize yapınız.)

3. Bir okuldaki öğrencilere, “Gezi amacıyla en çok hangi şehre gittiniz?” sorusu soruldu. Öğrencilerin verdikleri cevaplarla yandaki şekil grafiği oluşturuldu. Şekil grafiğine göre en çok İstanbul ile Van’a giden öğrenci sayıları arasındaki fark kaçtır? (Çözümü defterinize yapınız.)

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 178 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.