3. Sınıf Matematik Ada Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 143

3. Sınıf Matematik Ada Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 143

3. Sınıf Matematik ders kitabının 143. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve Ada Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 3. Sınıf Matematik ders kitabının 143. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
3. Sınıf Matematik ders kitabının 143. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 143 Cevabı

SORULAR

1.Aşağıdaki problemleri defterinize çözünüz.
Yağız, 97 sayfalık kitabın 22 sayfasını okudu. Kalanını günde 5 sayfa okuyarak bitirmek istiyor. Yağız kitabı kaç günde bitirir?
7 kg limon 35 TL’dir. 9 kg limon almak için kaç lira ödenmelidir?
Üç arkadaştan Ahmet’in 45, Kadir’in 15 ve Ali’nin 24 misketi vardır. Hepsi misketlerini birleştirip misketleri eşit sayıda paylaşıyorlar. Her birine kaçar bilye düşer?
Zeki, 80 TL’sinin 20 TL’sini harcadı. Geri kalan parası ile tanesi 10 olan defterlerden kaç tane alabilir?
Bir markette 10 kilogram peynir 90 TL’ye alınıp bir kilogramı 15 TL’ye satılıyor. Bir kilogram peynirde kaç lira kazanılır?
2. Yandaki verilenleri kullanarak çözümünde bölme iş-lemi yapacağınız bir problem kurunuz. Kurduğunuz problemi defterinize yazıp çözünüz.

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 143 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.