10. Sınıf Matematik Aydın Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 87

10. Sınıf Matematik Aydın Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 87

10. Sınıf Matematik ders kitabının 87. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve Aydın Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 10. Sınıf Matematik ders kitabının 87. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
10. Sınıf Matematik ders kitabının 87. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

10. Sınıf Aydın Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 87 Cevabı

SORULAR

“ 8. Örnek ”teki trenin ulaştığı sabit hızını saatte 100 km, her bir kilometrede ortalama 30 TL yakıt gideri ve 3500 TL diğer giderlerin olduğu durumda;
a. f ve g fonksiyonlarının kurallarını bulunuz.
b. Treni kullanarak başka bir şehre yük göndermek isteyen nakliyat şirketine çıkarılan faturanın tutarı 75 500 TL olduğuna göre trenin kaç saatlik bir yolculuk yapacağını bulunuz.

R de tanımlı f ( x ) = 2 x 2 ve g ( x ) = 1 — x fonksiyonları için f o g ve g o f fonksiyonlarının kurallarını bulup bu kuralları karşılaştırınız.

10. Sınıf Aydın Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 87 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.