9. Sınıf Matematik Eksen Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 203

9. Sınıf Matematik Eksen Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 203

9. Sınıf Matematik ders kitabının 203. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve Eksen Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 9. Sınıf Matematik ders kitabının 203. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
9. Sınıf Matematik ders kitabının 203. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

9. Sınıf Ödev Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 203 Cevabı

Yeni 2018-2019 eğitim öğretim yılında okullarda okutulacak olan kitaplardan biri “9. Sınıf Ödev Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Bu matematik kitabı gerek düzenleme gerekse de içerik anlatımı olarak yeterli bir ders kitabı olmuş. Kitaptaki konular her öğrencinin kolaylıkla anlayabileceği şekilde görsellerle süslenmiş.

SORULAR

1. Bir futbol takımı ligin ilk yarısında yaptığı maçların hepsinde ya 2 ya da 3 gol atmıştır. Toplam 17 maç sonunda 45 gol attığına göre kaç maçta 2 gol atmıştır?
2. Cavit ile Serhat isimli iki arkadaş Türk Millî Takımı’nın maçına gitmek için passolig alacaklardır. Cavit passolig kuyruğunda sondan 42., Serhat ise baştan 23. sıradadır. Buna göre bu bilet kuyruğunda en az ve en çok kaç kişi olacağını bulunuz.
3. Bir otobüsteki yolcuların %60 ı erkektir. Erkeklerin %20 si, kadınların ise %40 ı evlidir. Otobüsteki tüm evli yolcuların sayısı 15 olduğuna göre otobüste kaç yolcu olduğunu bulunuz.
4. %33 kâr ile satılan bir mala satış fiyatı üzerinden %40 indirim yapılarak 162 TL ye satılıyor. Buna göre indirim yapılmadan önce malın etiket fiyatını bulunuz.
5. Hızı 80 km/sa. olan bir hızlı tren kendi uzunluğundaki bir tüneli 9 sn. de geçtiğine göre bu trenin boyunun kaç m olduğunu bulunuz.
6. Bir miktar malın %70 i %40 karla, geri kalanı ise %10 kârla satılıyor. Son durumdaki kâr oranını bulunuz.
7. Ekrem bir demir çubuğun yarısını 10 eşit parçaya, diğer yarısını 15 eşit parçaya ayırıyor. Kısa parçalar, uzun parçalardan 4 cm kısa olduğuna göre başlangıçta demir çubuğun kaç cm olduğunu bulunuz.
8. Sabit hızla koşan 3 koşucu belli uzunluktaki bir pistte yarışmışlardır. Bu yarışta 1. gelen koşucu yarışı bitirdiğinde 2. nin yarışı bitirmesine 1050 m, 3. nün yarışını bitirmesine 2100 m vardır. 2. yarışı bitirdiğinde ise 3. nün yarışı bitirmesine 1200 m olduğuna göre pistin uzunluğunun kaç m olduğunu bulunuz.

9….su tankerinin boş ağırlığının kaç kg olduğunu bulunuz.

10. Bir top kumaşın önce yarısı, sonra kalanın…. satılıyor. Geriye 30 m kumaş kaldığına göre bir top

kumaşın kaç m olduğunu bulunuz.

11. Yandaki şekilde bulunan çemberlerin içine 1,2, 3, 4, 5 ve 6 sayılarını öyle yerleştiriniz ki her köşe ve bu köşelerin arasında kalan çemberdeki sayıların toplamı hep aynı olsun.

9. Sınıf Ödev Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 203 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.