8. Sınıf Matematik Kök-e Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 165

8. Sınıf Matematik Kök-e Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 165

8. Sınıf Matematik ders kitabının 165. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve Kök-e Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 8. Sınıf Matematik ders kitabının 165. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
8. Sınıf Matematik ders kitabının 165. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

8. Sınıf Matematik Kök-e Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 165

Ayşe, arabayla ailesini ziyarete gitmeye karar verir. Arabasında 60 L benzin vardır. Her 100 kilometre de 6 L benzin azalmaktadır. Kilometre arttıkça arabanın benzin deposunda kalan benzin miktarı arasındaki doğrusal ilişki denklemini yazınız.

Doğduğunda 52 cm olanTuna, ilk yıl her ay 2 cm uzamıştır. Tuna’nın boy uzunluğu ile geçen süre arasındaki doğrusal ilişki denklemini yazınız.Tuna 1 yaşında olduğunda boyu kaç cm olur?

Bir fidan dikildiğinde 50 cm uzunluğundadır. Her gün 2 mm uzamaktadır. Geçen gün sayısı ile fidanın boyu arasındaki doğrusal ilişki nedir?

Tabloya göre x ile yarasındaki doğrusal ilişki nedir?

  • Cevap:

8. Sınıf Kök-e Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 165 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.