6. Sınıf Matematik Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 129

6. Sınıf Matematik Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 129

6. Sınıf Matematik ders kitabının 129. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve Öğün Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 6. Sınıf Matematik ders kitabının 129. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
6. Sınıf Matematik ders kitabının 129. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Matematik Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 129

Bir manav, limonlarının..satıyor. Sonra kalan limonların..ünü daha satıyor ve geriye 8 limon kalıyor. Manavın başlangıçta kaç limonu vardır?

Nevin’in küçük kardeşi boyama çalışması yaparken Nevin’in pastel boyalarının..’sinin..’ım kırıyor. Sağlam 6 boyası olan Nevin’in kaç boyasının kırıldığını bulunuz.

Şadan Öğretmen, teknoloji ve tasarım dersinde silikon getirmeyi unutan iki grup öğrencisine elinde kalan yarım silikonu paylaştırıyor. Gruplardan birisinde 2, diğerinde 3 öğrenci olduğuna göre her öğrencisine eşit miktarda silikon vermek isteyen Şadan Öğretmen’in, iki gruba da silikonun tamamının kaçta kaçını verdiğini bulunuz.

Ayşe cebindeki paranın ..’ünün..’syla bir kutu dondurma alıyor.Cebinde 40 TL olan Ayşe’nin dondurmaya kaç TL verdiğini bulunuz.

Tunceli’den Ankara’ya gelmek için yola çıkan Kerem ve ailesi, gideceği yolun..’ünün..’ini tamamlıyor. Tunceli-Ankara arası 810 km olduğuna göre Kerem ve ailesinin kaç km yol gittiğini bulunuz

  • Cevap:

6. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 129 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.