6. Sınıf Matematik Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 128

6. Sınıf Matematik Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 128

6. Sınıf Matematik ders kitabının 128. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve Öğün Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 6. Sınıf Matematik ders kitabının 128. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
6. Sınıf Matematik ders kitabının 128. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Matematik Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 128

Problem çözme basamaklarını kullanarak problem kuralım. Siz de kurulan problemi çözünüz ve benzer bir problem kurunuz. Kurduğunuz problemi çözünüz.Tarih sınavına çalışan Ece, ders kitabındaki sınav ko- nularını içeren sayfaların özetini çıkarıyor. Sayfaların..özetledikten sonra dinlenmek için mola veriyor. Sonra sayfaların..özetleyip yemek yemek için mola veriyor. Ece..de özetlediğinde daha özetini çıkarması gereken 4 sayfa kaldığına göre sınava girmeden önce kaç sayfanın özetini çıkarması gerekir?

Efe’nin hentbol turnuvasında attığı gollerin..si 8’dir. Efe, bu turnuvada kaç gol atmıştır?

Bir toptancı bir günde 150 kg bademin..jy’ini satıyor. Toptancının elinde kaç kg badem kaldığını bulunuz.

Necla Hanım torununa kazak örüyor. Birinci gün kazağın..y’sini, ikinci gün ise..y’ini örüyor. Buna göre geriye kazağın kaçta kaçı kalır?

Zuhal bir kitabın..ünü okuyor. Sonra kitabın kalan sayfalarının..okuyor.Geriye kitabın 48 sayfası kaldığına göre Zuhal’in okuduğu kitap kaç sayfadır?

Hangi sayının..ünün..’si 3 eder ?

  • Cevap:

6. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 128 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.