5. Sınıf Matematik SDR Dikey Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 35

5. Sınıf Matematik SDR Dikey Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 35

5. Sınıf Matematik ders kitabının 35. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve SDR Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 5. Sınıf Matematik ders kitabının 35. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
5. Sınıf Matematik ders kitabının 35. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

5. Sınıf Dikey Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 35 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra daha sonra yanıtlar detaylı çözümleri ile siz öğrencilerimiz için hazırlandı.

SORULAR

Malzemeler: Kareli kâğıt, boya kalemi.
1) Aşağıdaki tabloda verilen toplama işlemlerini zihinden yaparak tabloyu doldurunuz. Zihinden toplama işlemi yaparken kullandığınız stratejileri açıklayınız.

2) Aşağıdaki tabloda verilen çıkarma işlemlerini zihinden yaparak tabloyu doldurunuz.  Zihinden çıkarma işlemi yaparken kullandığınız stratejileri açıklayınız.

5. Sınıf Dikey Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 35 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.