5. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 192

5. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 192

5. Sınıf Matematik ders kitabının 192. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve MEB Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 5. Sınıf Matematik ders kitabının 192. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
5. Sınıf Matematik ders kitabının 192. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

5. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 192 Cevapları

5. Sınıf  Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları 3. Ünite 1. Bölüm Temel Geometrik Çizimler ve Kavramlar Sayfa 192 Soruları ve Cevapları  

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 192 Cevabı 2017 – 2018 

Yukarıda kareli kâğıtta verilen AB ile CD, KL ile MN, PR ile ST, EF ile YZ doğrularının birbirlerine göre durumlarını belirleyelim.

AB ile CD, …………………. doğrulardır.
KL ile MN, O noktasında …………………. doğrulardır.
PR ile ST, U noktasında …………………. kesişen doğrulardır.
EF ile YZ, çakışık doğrulardır.

Tren rayları paralel olduğu halde neden uzaklara bakıldığında kesişiyor gibi görünür?

  • Cevap: Tren rayları paralel olduğu halde neden uzaklara bakıldığında kesişiyormuş gibi görünür. Çünkü perspektiften dolayı. Perspektif eşyanın ve nesnelerin uzaktan görünüşüdür. Uzaktan baktığımızda göz yanılmasından dolayı sanki raylar birleşiyormuş gibi görünür.

 


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.