9. Sınıf Matematik Eksen Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 363

9. Sınıf Matematik Eksen Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 363

9. Sınıf Matematik ders kitabının 363. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve Eksen Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 9. Sınıf Matematik ders kitabının 363. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
9. Sınıf Matematik ders kitabının 363. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

9. Sınıf Ödev Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 363 Cevabı

Yeni 2018-2019 eğitim öğretim yılında okullarda okutulacak olan kitaplardan biri “9. Sınıf Ödev Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Bu matematik kitabı gerek düzenleme gerekse de içerik anlatımı olarak yeterli bir ders kitabı olmuş. Kitaptaki konular her öğrencinin kolaylıkla anlayabileceği şekilde görsellerle süslenmiş.

9. Sınıf Ödev Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 363 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra daha sonra yanıtlar detaylı çözümleri ile siz öğrencilerimiz için hazırlandı.

SORULAR

1. Aşağıda bir ev hanımın 12 ay boyunca yaptığı su tasarrufu miktarları verilmiştir. Bu verilere ait aritmetik ortalamayı bulunuz.

2. Aşağıdaki verilerin ortancasını bulunuz.

3. Aşağıdaki verilerin tepe değerlerini bulunuz .

4. a bir pozitif tam sayı olmak üzere 2, 3, 2, 12, 10, 6, 12, a sayıların ortancası 8 olduğuna göre a nın alamayacağı değerlerin kaç tane olduğunu bulunuz.

5. Yandaki tabloda Burak adlı bir öğrencinin matematik, Türk dili ve edebiyatı derslerinden bir hafta boyunca günlük çözdüğü soru sayıları verilmiştir. Bu verilere ait aritmetik ortalama, ortanca, tepe değer, açıklık ve standart sapmayı bulup yorumlayınız.

6. Aşağıdaki verilere ait açıklık ve standart sapmayı bulup yorumlayınız.

9. Sınıf Ödev Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 363 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.