9. Sınıf Matematik Eksen Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 353

9. Sınıf Matematik Eksen Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 353

9. Sınıf Matematik ders kitabının 353. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve Eksen Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 9. Sınıf Matematik ders kitabının 353. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
9. Sınıf Matematik ders kitabının 353. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

9. Sınıf Ödev Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 353 Cevabı

Yeni 2018-2019 eğitim öğretim yılında okullarda okutulacak olan kitaplardan biri “9. Sınıf Ödev Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Bu matematik kitabı gerek düzenleme gerekse de içerik anlatımı olarak yeterli bir ders kitabı olmuş. Kitaptaki konular her öğrencinin kolaylıkla anlayabileceği şekilde görsellerle süslenmiş.

9. Sınıf Ödev Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 353 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra daha sonra yanıtlar detaylı çözümleri ile siz öğrencilerimiz için hazırlandı.

SORULAR

28. Yandaki görselde Şüheda’nın evi, okulu, gittiği sinema ve alışveriş yaptığı marketin birbirine göre konumları verilmiştir. Ev ile okul arası 100 m, okul ile O noktası arası 240 m, sinema ile market arası 50 m dir. Ev ile okul arasındaki yol ve market ile sinema arasındaki yol, okul ile sinema arasındaki yola diktir. Buna göre Şüheda’nın evden çıkıp okul, sinema ve markete uğrayıp tekrar eve dönmesi için en az kaç m yol gitmesi gerekir (Ev ile market arasındaki yol O noktasından geçmekte ve doğrusaldır.)?
A) 800 B) 825 C) 850 D) 875 E) 900

29. Yandaki ABC nde [AE] iç açıortay, [AD] dış açıortay, |BE|=3 br, |EC| = 2 br, |AE| = 6 br ve m(ADC) = a olduğuna göre sina nın
değeri kaçtır?

30…olduğuna göre cosa nın değeri aşağıdakilerden hangisidir?

31….işleminin sonucu aşağıdakilerden hangisidir?

32. Uçurtma uçuran Emir’in boyu 160 cm dir. Emir uçurtma ipini baş hizasında, tutarken ve ip gergin hâldeyken uçurtma ipi yer düzlemi ile 33° açı yapmaktadır. Uçurtma ipinin uzunluğu 20 m olduğuna göre uçurtmanın ipe bağlı olan A noktası yerden kaç m yüksekliktedir (sin33° = 0,55 alınız.)?

9. Sınıf Ödev Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 353 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.