9. Sınıf Matematik Eksen Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 348

9. Sınıf Matematik Eksen Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 348

9. Sınıf Matematik ders kitabının 348. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve Eksen Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 9. Sınıf Matematik ders kitabının 348. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
9. Sınıf Matematik ders kitabının 348. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

9. Sınıf Ödev Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 348 Cevabı

Yeni 2018-2019 eğitim öğretim yılında okullarda okutulacak olan kitaplardan biri “9. Sınıf Ödev Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Bu matematik kitabı gerek düzenleme gerekse de içerik anlatımı olarak yeterli bir ders kitabı olmuş. Kitaptaki konular her öğrencinin kolaylıkla anlayabileceği şekilde görsellerle süslenmiş.

9. Sınıf Ödev Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 348 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra daha sonra yanıtlar detaylı çözümleri ile siz öğrencilerimiz için hazırlandı.

SORULAR

1. Aşağıdaki ifadelerde boş bırakılan noktalı yerleri ifadeler doğru olacak şekilde tamamlayınız.

2. Aşağıdaki ifadelerin başındaki kutucuğa ifadeler doğruysa “D”, yanlış ise “Y” yazınız.

3. Tümleri kendisinin 2 katından 9° fazla olan açının bütünleri kaç derecedir?

4. Yandaki şekilde [AB // [FG, m(BAE) = m(EAD) = m(DAC), m(GFE) = m(EFD) = m(DFC) ve m(ACF) = 117° olduğuna göre m(AEF) = a kaç derecedir?

9. Sınıf Ödev Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 348 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.