9. Sınıf Matematik Eksen Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 337

9. Sınıf Matematik Eksen Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 337

9. Sınıf Matematik ders kitabının 337. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve Eksen Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 9. Sınıf Matematik ders kitabının 337. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
9. Sınıf Matematik ders kitabının 337. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

9. Sınıf Ödev Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 337 Cevabı

Yeni 2018-2019 eğitim öğretim yılında okullarda okutulacak olan kitaplardan biri “9. Sınıf Ödev Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Bu matematik kitabı gerek düzenleme gerekse de içerik anlatımı olarak yeterli bir ders kitabı olmuş. Kitaptaki konular her öğrencinin kolaylıkla anlayabileceği şekilde görsellerle süslenmiş.

9. Sınıf Ödev Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 337 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra daha sonra yanıtlar detaylı çözümleri ile siz öğrencilerimiz için hazırlandı.

SORULAR

Yandaki birim çemberde m(PoB) = 30° olmak üzere P noktasının koordinatlarını ve bu noktaya karşılık gelen trigonometrik oranları bulunuz.

1. 135° lik açıya birim çemberde karşılık gelen noktanın koordinatlarını bulunuz.

2. Yandaki birim çemberde m(AOP) = a olmak üzere, P noktasının apsisini ve bu noktaya karşılık gelen trigonometrik oranları bulunuz.

3… oranlarını bulunuz

9. Sınıf Ödev Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 337 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.