8. Sınıf Matematik Kök-e Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 352

8. Sınıf Matematik Kök-e Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 352

8. Sınıf Matematik ders kitabının 352. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve Kök-e Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 8. Sınıf Matematik ders kitabının 352. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
8. Sınıf Matematik ders kitabının 352. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

8. Sınıf Ekoyay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 352 Cevabı

8. Sınıf Ekoyay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 352 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR,

23.(….)

Taban dairesinin çapı 24 cm, yüksekliği 5 cm olan yukarıdaki silindirin içine yerleştirilebilen koninin ana doğru uzunluğunun en büyük değeri kaçtır?
A) 10 B) 11 C) 12 D) 13

24.(…)

Yüzü, yukarıdaki daire dilimi olan koninin tabanı aşağıdakilerden hangisidir?

25.(….)

Yukarıda farklı silindirlerin taban ve yüzleri verilmiştir. Buna göre aşağıdakilerden hangileri aynı silindire ait olabilir? (n’yi 3 alınız.)
A) I ve a B) II ve c
C) III ve b D) II ve b

26.(….)

Yukarıdaki dikdörtgenin karşılıklı iki kenarı birleştirilerek bir silindirin yüzü oluşturuluyor. Buna göre aşağıdaki dairelerden kaç tanesi, bu silindirin içinden geçer? (n’yi 3,14 alınız.)

8. Sınıf Ekoyay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 352 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.