8. Sınıf Matematik Kök-e Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 349

8. Sınıf Matematik Kök-e Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 349

8. Sınıf Matematik ders kitabının 349. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve Kök-e Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 8. Sınıf Matematik ders kitabının 349. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
8. Sınıf Matematik ders kitabının 349. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

8. Sınıf Ekoyay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 349 Cevabı

8. Sınıf Ekoyay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 349 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

15.(…)

Yukarıdaki üçgen prizmanın açınımı aşağıda- kilerden hangisi olabilir?

16. Tabanı düzgün altıgen olan altıgen piramidin yanal yüz yüksekliği 12 cm’dir. Piramidin tabanının çevre uzunluğu 42 cm olduğuna göre piramidin üçgen şeklindeki bir yüzünün alanı kaç santimetrekare olur?
A) 32 B) 42 C) 48 D) 54

17.(…)

Tabanı eşkenar üçgen olan bir üçgen prizmanın açınımı yukarıdaki gibidir. Buna göre aşağıdaki ifadelerden hangisi ya da hangileri daima doğrudur?
I. b = ,
II. a = d III. a =
IV. d =
A) I, II ve IV C) I, II ve III
B) Yalnız III D) I ve II

8. Sınıf Ekoyay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 349 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.