8. Sınıf Matematik Kök-e Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 345

8. Sınıf Matematik Kök-e Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 345

8. Sınıf Matematik ders kitabının 345. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve Kök-e Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 8. Sınıf Matematik ders kitabının 345. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
8. Sınıf Matematik ders kitabının 345. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

8. Sınıf Ekoyay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 345 Cevabı

8. Sınıf Ekoyay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 345 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

9. Taban dairesinin yarıçapı 4 cm, hacmi 480 cm3 olan silindirin yüzey alanını bulunuz (n’yi 3 alınız.).

10. Tabanının yarıçapı 40 cm, yüksekliği 110 cm olan bir varil için en az kaç m2 metal levha gereklidir? (n’yi 3 alınız.)

11. Çapı 80 cm, yüksekliği 100 cm olan bir varil, taban merkezlerinden geçen bir düzlemle iki eş parçaya ayrılıyor. Elde edilen yarım varilin içine kaç litre su konabilir? (n’yi 3 alınız.)

12. Kenar uzunlukları 32 cm ve 16 cm olan dikdörtgen şeklindeki kartondan aşağıda kesikli çizgilerle gösterilen yerlerden parçalar kesilerek bir silindir yapılacaktır. Yapılan bu silindirin hacmi kaç santimetreküp olur? (n’yi 3 alınız.)

13. Fotoğraftaki silindir şeklindeki petrol deposunun taban yarıçapı 12 m, yüksekliği 20 m’dir.
Tamamen dolu olan depodaki petrol, yarıçapı 1 m ve yüksekliği 5 m olan silindir şeklindeki tankerlerle başka bir yere taşınacaktır. Bu iş için kullanılan 64 tankerden her biri kaç sefer yapmalıdır? (n’yi 3 alınız.)

8. Sınıf Ekoyay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 345 Cevabı

 


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.