8. Sınıf Matematik Kök-e Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 344

8. Sınıf Matematik Kök-e Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 344

8. Sınıf Matematik ders kitabının 344. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve Kök-e Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 8. Sınıf Matematik ders kitabının 344. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
8. Sınıf Matematik ders kitabının 344. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

8. Sınıf Ekoyay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 344 Cevabı

8. Sınıf Ekoyay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 344 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

5. Aşağıdakilerden hangisi taban dairesinin yarıçapı 6 cm olan silindirin yüzey açınımının bir parçası olabilir? (n’yi 3 alınız.)

6. Yandaki silindirin yüzey alanını bulunuz (n’yi 3 alınız.).

7. Aşağıdaki silindir açınımında tabanı oluşturan dairenin alanı, pembe renkle gösterilen dikdörtgenin alanına eşittir. Buna göre silindirin taban yarıçapını bulunuz (n’yi 3 alınız.).

8. Bir silindirin taban yarıçapı 1 cm, yüksekliği 8 cm’dir. Bu silindirle aynı yüzey alanına sahip farklı bir silindirin taban yarıçapı 2 cm ise yüksekliği kaç santimetre olur?

8. Sınıf Ekoyay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 344 Cevabı

 


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.