8. Sınıf Matematik Kök-e Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 324

8. Sınıf Matematik Kök-e Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 324

8. Sınıf Matematik ders kitabının 324. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve Kök-e Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 8. Sınıf Matematik ders kitabının 324. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
8. Sınıf Matematik ders kitabının 324. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

8. Sınıf Ekoyay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 324 Cevabı

8. Sınıf Ekoyay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 324 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

4.Yukarıdaki koninin yüksekliği 8 cm, taban dairesinin yarıçapı (…) cm’dir. Buna göre koninin ana doğrusunun uzunluğunu bulunuz.

5.(…)

Yukarıda açınımı verilen koninin yüksekliğini bulunuz.

6.(…)

Yukarıda verilen koni açınımına göre a’nın kaç derece olduğunu bulunuz.

7.(…)

Merkez açısı 120° olan yukarıdaki daire diliminde AB yayının uzunluğu 10n cm’dir. Daire diliminin kıvrılmasıyla oluşan koninin yüksekliğini bulunuz.

8. Sınıf Ekoyay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 324 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.