8. Sınıf Matematik Kök-e Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 208

8. Sınıf Matematik Kök-e Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 208

8. Sınıf Matematik ders kitabının 208. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve Kök-e Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 8. Sınıf Matematik ders kitabının 208. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
8. Sınıf Matematik ders kitabının 208. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

8. Sınıf Ekoyay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 208 Cevabı

SORULAR

55. Sevinç ve arkadaşları, hafta sonu sinemaya mı yoksa tiyatroya mı gidecekleri konusunda karar verememişlerdir. Sevinç, oylama yapmayı önermiştir. Oylama sonucunda sinemaya gidelim diyenlerin sayısının 3 katının 2 eksiği, arkadaş grubunun sayısından fazladır. Grupta 4 kişi olduğuna göre sinemaya mı yoksa tiyatroya mı gidilmiştir?

56. Mühendis Ahmet Bey, yurt dışında köprü yapımı konusunda eğitim almış ve ülkesine faydalı olmak için geri dönmüştür. Ahmet Bey, yurt dışında eğitim gördüğü sürenin 3 katından 2 yıl fazlası kadar yurt içinde çalışmıştır. Ahmet Bey, yurt içinde 17 yıldan az bir süre çalıştığına göre Ahmet Bey’in yurt dışındaki eğitim süresinin en büyük tam sayı değeri kaçtır?
A) 4     B)3
C)2      D)1

57. Bir belediye otobüsünde oturan yolcuların sayısının 2 katının 5 fazlası kadar ayakta yolcu vardır. Otobüse bir yaşlı çift bindiğinde iki kişi onlara oturmaları için yer vererek ayakta yolculuk yapmıştır. Bu durumda ayaktaki yolcuların sayısı 25’den fazla ise oturan yolcuların sayısı en az kaçtır?
A) 9     B) 10
C)11     D)12

58. Merve, hastalandığı için 1 hafta okula gidememiştir. Merve’nin en yakın sınıf arkadaşı olan Ayşe, okul çıkışında okulu ile evi arasındaki mesafenin 3 katının 150 m eksiği kadar yolu yürüyerek Merve’yi evinde ziyaret etmiş ve ona eksik kaldığı ders konularını anlatmıştır. Merve’nin evi ile okulu arası mesafe 1,5 km’den fazla olduğuna göre Ayşe’nin evi ile okulu arasındaki mesafenin en küçük tam sayı değeri kaç metre olur?
A) 551    B) 550
C)549    D) 545

8. Sınıf Ekoyay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 208 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.