7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 214

7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 214

7. Sınıf Matematik ders kitabının 214. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve Ekoyay Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 7. Sınıf Matematik ders kitabının 214. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
7. Sınıf Matematik ders kitabının 214. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 214  Cevabı

SORULAR

4. Dikdörtgen biçimindeki resme yandaki gibi çerçeve yapılıyor. 52 cm
Verilen ölçülere göre çerçevenin alanını hesaplayınız.

5. Dikdörtgen biçimindeki bir mektup zarfının eni 10 cm, boyu 16 cm’dir. Zarfın kapağı üçgen biçiminde ve tepe noktası, dikdörtgenin köşegenlerinin kesiştiği noktadır. Mektup zarfı açıldığında oluşan şeklin alanı kaç santimetrekaredir?
6. Bir tarla iki kardeş arasında yandaki şekil üzerinde gösterilen ölçülere göre paylaşılıyor. Tarlanın sol kısmını Ayşe, sağ kısmını ise Mehmet alıyor.
Buna göre;
a. Kardeşlerin her birine kaçar metrekare tarla düştüğünü hesaplayınız.
b. Kardeşlerin tarlayı eşit olarak paylaşıp paylaşmadıklarını söyleyiniz.
7. Duvar süslemesinde kullanılan bir bordürün boyu 30 cm, eni 10 cm’dir. Bu bordürün içinde birbirine eş 3 tane eşkenar dörtgensel bölge bulunmaktadır. Ölçüleri yanda verilen bordürlerden 48 tanesinin kullanılmasıyla oluşan şekilde kaç metrekarelik eşkenar dörtgensel bölge bulunur?

8. Yanda bir sitenin yerleşim planı verilmiştir. Pembe ile boyalı alan, yol olarak ayrılmıştır. Planda verilen ölçülere göre yol için ayrılan alan kaç metrekaredir?

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 214 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.