6. Sınıf Matematik Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 336

6. Sınıf Matematik Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 336

6. Sınıf Matematik ders kitabının 336. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve Öğün Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 6. Sınıf Matematik ders kitabının 336. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
6. Sınıf Matematik ders kitabının 336. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 336 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Aygün KÜÇÜKKELEŞ Şeref AKTAŞ tarafından 363 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erman BİLİNGEN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 336 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

12. Aşağıda birimküplerle oluşturulmuş cisimlerden hangisinin hacmi diğerlerinden farklıdır?

13. Yanda verilen yapının hacmi kaç birimküptür?

14. Aşağıdaki şekilde, açınımı verilmiş olan prizmayı adlandırınız. Prizmanın hacmini bulunuz. Nasıl bulduğunuzu açıklayınız.

15.Can, birimküplerle kare prizma yapmak istiyor. Hacmi 36 birimküp olan kare prizmayı oluşturabilmesi için Can’ın yukarıdaki yapıya kaç tane daha birimküp eklemesi gerekir?

16. Küp şeklindeki iki kutudan birinin bir ayrıt uzunluğu 8 cm, diğerinin ise 16 cm’dir. Bu küplerin yüzey alanlarının ve hacimlerinin oranını ayrı ayrı hesaplayınız.

17. Bir prizmada; kenarları 2 cm’ye 3 cm, 3 cm’ye 8 cm ve 2 cm’ye 8 cm olan dikdörtgen yüzeylerin her birinden ikişer tane vardır. Buna göre prizmanın;
a. Çeşidi nedir?
b. Boyutları kaçar cm’dir?
Hacmi kaç cm3 tür?

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 336 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.