6. Sınıf Matematik Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 335

6. Sınıf Matematik Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 335

6. Sınıf Matematik ders kitabının 335. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve Öğün Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 6. Sınıf Matematik ders kitabının 335. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
6. Sınıf Matematik ders kitabının 335. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 335 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Aygün KÜÇÜKKELEŞ Şeref AKTAŞ tarafından 363 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erman BİLİNGEN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 335 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

7.Yukarıdaki noktalı çembersel kâğıtta verilen çemberlerin merkezlerini ve yarıçaplarını belirleyiniz. Çemberlerin uzunluklarının kaç birim olduğunu hesaplayınız (p’yi 3,14 alınız.).

8. Yarıçapı 50 mm olan bir bileziğin çevresi kaç cm’dir (p’yi 3,14 alınız.)?

9. Resimdeki bisiklet tekerleğinin çevre uzunluğu 2,4 metre olduğuna göre, lastikleri merkezdeki mile bağlayan tellerin uzunluğunu hesaplayınız (p’yi 3 alınız)

10. Aşağıda verilen prizmaların hacmi kaç birim- küptür?

11.Yukarıdaki şekillerde birimler cm olarak verildiğine göre;
a. A prizmasının taban alanını,
b. B prizmasının ön yüzünün alanını,
c. C prizmasının yüzey alanını,
ç. D prizmasının hacmini hesaplayınız.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 355 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.