6. Sınıf Matematik Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 332

6. Sınıf Matematik Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 332

6. Sınıf Matematik ders kitabının 332. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve Öğün Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 6. Sınıf Matematik ders kitabının 332. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
6. Sınıf Matematik ders kitabının 332. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 332 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Aygün KÜÇÜKKELEŞ Şeref AKTAŞ tarafından 363 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erman BİLİNGEN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 332 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

8.Kişi başına düşen bir günlük su harcaması ortalama olarak yukarıda verilmiştir.
Yukarıdaki verilere göre İstanbul’da yaşayan 5 kişilik Aydın ailesi, 1 ayda yaklaşık kaç TL su parası öder ?

9. Dikdörtgenler prizması şeklindeki bir su deposunda bir miktar su vardır. Depoya 120 L su koyulduğunda suyun yüksekliği 2 cm artmaktadır. Deponun yüksekliği 200 cm olduğuna göre, deponun hacmi kaç m3 tür?

10. Derin dondurucuların tanıtım katologlarında iç hacmi için genellikle L birimi kullanılır. Yüksekliği 1,40 m, genişliği 0,50 m ve derinliği 0,45 m olan derin dondurucunun hacmi kaç litredir?

11. 1 cm3 lük buzun erimesiyle 0,91 cm3 su oluşuyor. Buna göre;
a. 5 dm3 lük buzun erimesiyle kaç cm3 su oluşur?
b. Uzunluğu 70 cm, genişliği 60 cm ve yüksekliği 50 cm olan dikdörtgenler prizması şeklindeki bir buz kalıbından kaç litre su oluşur?

12. Defne Hanım, tatil beldesindeki oteline boyutları 50 m, 25 m ve 3 m olan bir havuz yaptırıyor. Buna göre,
a. Havuzun hacmi kaç m3 tür?
b. Havuz kaç L su ile dolar?

13. 48 dm3 lük bir kap, ayran ile doludur. Kaptaki ayranın tamamı 20 cL’lik şişelere doldurulmak isteniyor. Bunun için kaç tane şişe gerekir?

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 332 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.