6. Sınıf Matematik Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 331

6. Sınıf Matematik Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 331

6. Sınıf Matematik ders kitabının 331. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve Öğün Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 6. Sınıf Matematik ders kitabının 331. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
6. Sınıf Matematik ders kitabının 331. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 331 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Aygün KÜÇÜKKELEŞ Şeref AKTAŞ tarafından 363 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erman BİLİNGEN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 331 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Elif, annesinin verdiği sürahiyi kullanarak yeni alınan akvaryumunu suyla dolduruyor. Şekilde verilen ölçülere göre Elif, akvaryumu kaç sürahi su ile doldurmuştur?

2. 20 L’lik sıvı yağ; 1,5 L’lik ve 500 mL’lik şişelere doldurularak satılacaktır.
1,5 L’lik 10 şişe vardır. 1,5 L’lik şişelere doldurulduktan sonra kalan yağ için kaç tane 500 mL’lik şişe gerekir?

3. Anıl, her gece yatarken bir bardak süt içiyor. Anıl’ın süt içtiği bardak 200 mL’lik olduğuna göre Anıl, bir haftada kaç L süt içer?

4. Yandaki kap dolu iken 4 L sıvı almaktadır. Kabın içinde bulunan sıvı miktarının %25’i kadar daha sıvı, kaba eklendiğinde kaptaki toplam sıvı miktarı kaç mL olur?

 5. 1 L’lik sürahinin %75’i ayran ile doludur. Sürahideki ayran 100 mL’lik 6 bardağa boşaltılıyor. Sürahide
kalan ayran miktarı kaç mL olur?

6. Resimdeki dereceli kaplar, 1 L sıvı almaktadır. İki kaptaki toplam sıvı miktarının 1600 mL olması için 2. kaba kaç L sıvı eklenmelidir?

7. 5 L’lik bidonda bulunan kolonya, 220 mL’lik şişelere doldurulacaktır. Bu iş için kaç şişe gerekir? En
son doldurulan şişede kaç mL kolonya olur?

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 331 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.