6. Sınıf Matematik Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 317

6. Sınıf Matematik Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 317

6. Sınıf Matematik ders kitabının 317. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve Öğün Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 6. Sınıf Matematik ders kitabının 317. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
6. Sınıf Matematik ders kitabının 317. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 317 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Aygün KÜÇÜKKELEŞ Şeref AKTAŞ tarafından 363 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erman BİLİNGEN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 317 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

6.Aşağıda verilen hacimleri büyükten küçüğe doğru sıralayınız. Sayıların yanlarında verilen harflere göre şifre kelimeyi bulunuz.

7.Yük taşımacılığında genellikle tren vagonları kullanılır. Yandaki resimde ölçüleri verilen tren vagonunun hacmini hesaplayınız.

8.Tuğba, prizma şeklinde bir kumbara yapmak istiyor. Bunun için 120 cm uzunluğunda kalın bir telle önce şekildeki gibi kumbaranın iskeletini oluşturuyor ve dışını parlak kağıtla kaplıyor. Taban ayrıtlarının uzunlukları 12 cm ve 8 cm olduğuna göre kumbaranın hacmini bulunuz.

9.Azmi Bey’in ofisindeki dolap, resimde gösterildiği gibi birbirine eşit 9 çekmeceden oluşmuştur. Verilen ölçülere göre, dolabın hacmi kaç m3 tür?

10. Ayrıt uzunlukları doğal sayı ve hacmi 47 cm3 olan kaç farklı dikdörtgenler prizması oluşturulabilir? Şekil çizerek gösteriniz.

11. İnşaatta çalışan Mustafa Usta, boyutları 30 cm, 10 cm ve 15 cm olan tuğlalardan 10 tanesini üst üste koyarak bir yapı oluşturuyor. Oluşturduğu bu yapının hacmini bulunuz.
Mustafa Usta tuğlalardan 2 tanesini yan yana koyup 5 katlı bir yapı oluşturursa yapının hacmi değişir mi? Nedenini açıklayınız.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 317 Cevabı

 


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.