6. Sınıf Matematik Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 302

6. Sınıf Matematik Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 302

6. Sınıf Matematik ders kitabının 302. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve Öğün Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 6. Sınıf Matematik ders kitabının 302. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
6. Sınıf Matematik ders kitabının 302. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 302 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Aygün KÜÇÜKKELEŞ Şeref AKTAŞ tarafından 363 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erman BİLİNGEN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 302 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Aşağıda verilen geometrik cisimler ile hacimleri eşleştiriniz.

2. Aşağıda verilen prizmaların hacimlerinin kaçar birimküp olduğunu bulunuz.

3. İki arkadaş, birimküplerle hacmi 48 birimküp olan prizmalar oluşturmak istiyorlar. Aşağıdakilerden hangisi oluşturacakları prizmalardan birinin taban alanı olamaz?
A. 12 birimkare
B. 16 birimkare
C. 18 birimkare
D. 24 birimkare

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 302 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.