6. Sınıf Matematik Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 293

6. Sınıf Matematik Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 293

6. Sınıf Matematik ders kitabının 293. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve Öğün Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 6. Sınıf Matematik ders kitabının 293. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
6. Sınıf Matematik ders kitabının 293. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 293 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Aygün KÜÇÜKKELEŞ Şeref AKTAŞ tarafından 363 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erman BİLİNGEN tarafından yapılmış.

SORULAR

7. Kare, daire, yarım daire ve çeyrek dairelerden oluşan aşağıdaki boyalı şekillerin çevre uzunluklarını hesaplayınız (p’yi 3 alınız.).

8. Elif, elindeki ip ve cetvel ile bir madenî paranın çevresini 66 mm olarak ölçüyor. Buna göre aşağıdaki ifadelerdeki noktalı yerlere gelmesi gereken sayıları bulunuz
(p’yi 3 alınız.).
a. Madenî paranın çapı,…………olur.
b. Madenî paranın yarıçapı,…………olur.

9. Barış’ın, tekerleğinin çapı 90 cm olan bir bisikleti vardır. 2,7 km’lik yolu gidebilmesi için Barış’ın, bisikletinin tekerleğini kaç defa döndürmesi gerekir (p’yi 3 alınız.)?

10. Bir sitenin bahçesindeki süs havuzunun çapı 3 m’dir. Güvenlik amacıyla havuzun etrafına güvenlik şeridi çekilecektir. Bu iş için kaç m şerit gerektiğini bulunuz (p’yi 3,14 alınız.).

11.Lunaparktaki bir dönme dolabın yarıçapı 25 m’dir. Dönme dolaba binen Masal, beş tur dönmüştür. Dönme dolap bir tur döndüğünde kaç m dönmüş olur (p’yi 3,14 alınız.)? Yukarıdaki problemde fazla veriyi bulunuz. Problemi çözünüz.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 293 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.