6. Sınıf Matematik Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 226

6. Sınıf Matematik Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 226

6. Sınıf Matematik ders kitabının 226. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve Öğün Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 6. Sınıf Matematik ders kitabının 226. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
6. Sınıf Matematik ders kitabının 226. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 226 Cevabı

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 226 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

2. Burak ile kardeşi Burcu bir haftalık kitap okuma sürelerini aşağıdaki gibi bir tabloya yazıyorlar.

a. Buna göre Burak ve Burcu kitap okumak için günlük ortalama kaçar dakika ayırmaktadırlar?
b. Her ikisinin kitap okuma sürelerinin açıklık değerlerini bulunuz ve sonuçları yorumlayınız.

3. Yanda, iki ilimizin 2013 yılına ait 5 günlük tahminî gündüz ve gece ortalama sıcaklık değerleri ile ilgili tablolar verilmiştir.
Verilenlere göre 5 günlük gündüz ve gece ortalama sıcaklık değerlerinin aritmetik ortalamalarını ve açıklıklarını hesaplayınız.
Elde ettiğiniz değerleri karşılaştırınız. Buna göre hangi ilimiz için 2 Aralık günü hava tahminini yapmak daha kolaydır? Nedenini açıklayınız.

4. Yanda, verilen grafik, aynı mahallede bulunan iki kitapçının 6 aylık kârlarını karşılaştırmalı olarak göstermektedir. Buna göre;
a. Her iki kitapçı için kârların en yüksek ve en düşük olduğu ayları bulunuz.
b. Kitapçıların kârlarına ait açıklığı hesaplayınız.
c. Kitapçılardan hangisinin gelecekle ilgili tahmin yapması daha kolaydır? Nedenini açıklayınız.

ç. Kitapçıların 6 aylık kârlarının aritmetik ortalamalarını hesaplayınız. Bu durum kitapçıların gelecekleriyle ilgili yaptığınız tahmininizi değiştirdi mi? Nedenini açıklayınız

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 226 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.