6. Sınıf Matematik Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 225

6. Sınıf Matematik Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 225

6. Sınıf Matematik ders kitabının 225. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve Öğün Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 6. Sınıf Matematik ders kitabının 225. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
6. Sınıf Matematik ders kitabının 225. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 225 Cevabı

SORULAR

1. Aşağıdaki tabloda 2010 – 2012 yılları arasındaki 3 yıllık dönemde ülkemize gelen turist sayılarının aylara göre dağılımı verilmiştir.

Tabloya göre;
a. 2010 ve 2012 yıllarına ait tablodaki toplam turist sayılarını binler basamağına göre yuvarlayarak yıllık turist sayılarının aritmetik ortalamalarını yaklaşık olarak hesaplayınız ve karşılaştırınız.
b. 3 yıllık turist sayılarının, aralık ayı aritmetik ortalaması ile ağustos ayı aritmetik ortalamasını bularak karşılaştırınız.
c. 2012 yılı turist sayısı açıklığını bulunuz. Bu açıklığı ortalamaya yaklaştırabilmek için neler yapılabilir? Önerilerinizi yazınız.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 225 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.