6. Sınıf Matematik Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 214

6. Sınıf Matematik Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 214

6. Sınıf Matematik ders kitabının 214. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve Öğün Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 6. Sınıf Matematik ders kitabının 214. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
6. Sınıf Matematik ders kitabının 214. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 214 Cevabı

SORULAR

1. Okulumuzun Yayın ve İletişim Kulübü öğrencileri bir dergi çıkaracaktır. Derginin içeriğinde nelerin olacağı konusunda ön araştırma yapmak için bir anket düzenlenecektir. Anketi siz hazırlıyor olsanız dergi ile ilgili neler sorardınız?
Anket için iki veri grubunu karşılaştırmayı gerektiren sorular hazırlayınız.

2. Matematik dersinde başarılı olan ve başarılı olamayan öğrencilerin okul ve günlük yaşamları ile ilgili veriler toplanarak başarısızlık nedenleri araştırılıyor. Bu araştırma için soru- labilecek iki veri grubunu karşılaştırmayı gerektiren en az 5 soru hazırlayınız.

3. Nüfus, ekonomi, eğitim, sağlık vb. konulardaki gerçek verilere internetteki hangi adreslerden ulaşılabilir?

4. “Sınıfınızdaki kız ve erkek öğrencilerin en sevdikleri dersler nelerdir?” araştırma sorusu ile ilgili veri toplayınız.
Elde ettiğiniz verileri ikili sıklık tablosunda gösteriniz.

5. Okulunuzda okul personeli ile aynı sayıda velinin katılacağı “Okulumuzu Ne Kadar Tanıyoruz?” adlı bir yarışma düzenlenecek. Yarışma sorularını hazırlama görevi size verilirse hangi başlıklar altında neler sorarsınız? Soruları yazıp düzenleyiniz.

Bir doğum hastanesinde ilkbahar aylarında doğan bebeklerin sayıları ve cinsiyetleri aşağıdaki sıklık tablosunda verilmiştir.

6 ve 7. soruları tabloya uygun olarak cevaplayınız

6. Tabloya göre aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
A. İlkbaharda toplam 163 bebek doğmuştur.
B. En az sayıda bebeğin doğduğu ay nisandır.
C. Nisan ayında doğan kız bebeklerin sayısı erkek bebeklerin sayısından fazladır.
D. İlkbaharda doğan erkek bebeklerin sayısı kız bebeklerin sayısından fazladır.

7. Tablodaki verilere uygun ikili sütun grafiğini oluşturunuz.

8. Bir ayakkabı firması sahibi, okula yeni başlayacak öğrencilere yönelik ayakkabı üretmek istiyor. Bu yaş grubundaki 15 kız, 15 erkek çocuğun ayakkabı numarası ile ilgili yaptığı araştırmada aşağıdaki verileri elde ediyor.

Yukarıdaki verileri, ikili sıklık tablosuyla gösteriniz.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 214 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.